Grupi nga Ukraina shet trofeun e “Eurovision” për të blerë drone

Kalush Orchestra, grupi muzikor i cili fitoi “Eurovision Song Contest” ka shitur trofeun për të blerë…

Njihuni me kafiterinë e parë vetëm për gra në Skenderaj

Është hapur në Skenderaj, kafja e parë e cila shërben vetëm për gra, e cila menaxhohet…

Si ta nisim javën mbarë?

Sipas një sondazhi rreth 78 % e njerëzve përjetonin mbrëmjen e së dielës si më të…

Ja Çfarë duhet të pijmë herët në mëngjes

Cila është mënyra më e mirë për të filluar ditën tuaj? Ju mund të keni dëgjuar…

9 KËSHILLA PËR NJË GJUMË TË MIRË DHE TË ËMBËL

Edhe ndryshimet më të vogla mund të përmirësojnë në mënyrë radikale të dyja, cilësinë dhe sasinë…

Lajm i hidhur, vdes veterani i UÇK-së nga Llausha e Skenderajt

Pas një semundje të gjatë sot ka nderruar jetë  veterani i UÇK-së Muhamet Lani. Varrimi bëhet…

7 gjërat që duhet të bëni të dielën, për të qenë të lehtësuar gjatë gjithë javës

E hëna shpeshherë na gjen të kapur “mat”. Duke patur në shumicën e rasteve vetëm një…

Çon vajzën në fshat për të parë si jetojnë njerëzit e varfër, ajo që ndodhi më pas do t’ju lë gojëhapur

Një media amerikane ka publikuar historinë e një nëne dhe vajzës së saj 6-vjeçare. Kjo nënë…

10 gjëra që s’duhet bërë kurrë me veturën tuaj, sipas mekanikëve

Ndërsa makinat moderne kanë shumë karakteristika të sigurisë dhe një kompjuter i cili kontrollon nëse gjithçka…

Pse e mërkura është dita më e rëndësishme e gjithë javës së punës?

Siç sugjeron emri, e mërkura është në fakt mesi i javës së punës. Kjo do të…