634 persona gjobiten për mosrespektim të masave anti-covid

Policia e Kosovës përmes raportit 24orësh ka njoftuar se janë gjobitur 634 persona për mosrespektim të…

38 persona të arrestuar, dhe 42 aksidente gjatë ditës së djeshme

Gjatë 24 orëve të fundit kanë ndodhur 42 aksidente, ku 14 prej tyre ishin me të…

Në rast se e shihni këtë person lajmërojeni menjëherë policinë

Policia e Rajonit të Pejës ka kërkuar ndihmën e qytetarëve për të arrestuar një të kërkuar…

Rast i dhunës familjare në Kamenicë

Është arrestuar një person në Kamenicë pasi që ai pas një fjalosjeje ka sulmuar fizikisht babain…

Arrestohet shtetasi francez në Ferizaj

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një shtetas francez në Ferizaj, pasi që i…

Aksident i rëndë në Komoran

Një aksident me fatalitet ka ndodhur ditën e enjte në Komoran. Policia bën të ditur së…

Ndërron jetë aktori i njohur, Rasim Thaçi- Cima

Gjatë ditës së sotme (e premte) ka ndërruar jetë aktori I mirënjohur, Rasim Thaçi-Cima. Lajmin e…

Në një xhami në Prishtinë, vidhen para

  Policia e Kosovës ka njoftuar ditën e enjte ka ndodhur një vjedhje në një xhami…

Një femër në Suharekë shantazhon një mashkull

Policia e Kosovës në raportin 24h ka njoftuar se në Suharekë një femër ka shantazhuar një…

Vdes profesori universitar Rifat Hoxha pas infektimit me COVID 19

  Rifat Hoxha, profesor i Universitetit të Prizrenit ka ndërruar jetë në orët e hershme të…