Gruaja nga Vushtrria raporton në polici se i është zhdukur burri

Një grua nga Vushtrria ka raportuar në polici se bashkëshorti i saj është zhdukur. Rasti ka…

Dy të vdekur dhe 9 të lënduar në aksidentin e rëndë në rrugën Prishtinë-Podujevë

  Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur mëngjesin e sotëm në rrugën Prishtinë-Podujevë, ku si…

Shqetësuese kontrabanda në burgjet e Kosovës

Të burgosurit, ndonëse në Qendra Korrektuese, shpesh gjejnë formën për të siguruar substanca narkotike Janë në…

Policia sekuestron aparate për prodhimin e kriptovalutave në një veturë në Vushtrri

  Njësitet policore në kuadër të Stacionit Policor në Vushtrri, në orët e mbrëmjes së sotme…

E rëndë/ Kadri Veseli i priti në Hagë lajmet për vdekjen e dy prindërve

  Në moshën 93 vjeçare, ka vdekur nëna e ish-kryeparlamentarit Kadri Veseli.   Njoftimin e ka…

Policia jep detaje për vrasjen e gruas në Llaushë, tregon se kush kishte kërkuar që ajo të kthehet në shtëpi

  Policia e Kosovës ka dhënë detaje në lidhje me vrasjen e një gruaje në Llaushë…

Pas Vlorës, Renea zbarkon në Laç e Mamurras

Kontrolle të befasishme nga RENEA janë kryer edhe në zonën e Laçit e Mamurrasit. RENEA sonte…

Vazhdon dhuna në Kazakistan, SHBA ndjek me kujdes hyrjen e forcave të udhëhequra nga Rusia

Shtetet e Bashkuara po ndjekin nga afër njoftimet se forcat paqeruajtëse të Organizatës së Traktatit për…

Aksioni “Brezovica”/Arrestohen shtatë persona, dy zyrtarë të Ministrisë së Mjedisit dhe pesë qytetarë

10:31 | 6 Janar 2022Policia e Kosovës ka arrestuar shtatë persona, dy prej tyre zyrtarë të…

Prokuroria deklarohet për aksionin e sotëm, tregon për çfarë dyshohen të arrestuarit

  Prokuroria Themelore në Ferizaj është deklaruar lidhur me zhvillimin e aksionit të sotëm policor, ku…