Aksioni kundër kontrabandës në veri, gjykata cakton masën e paraburgimit kundër pesë të pandehurve

  Gjykata Themelore në Prishtinë ka caktuar masën e paraburgimit kundër pesë të pandehurve, që u…

Policia e Kosovës shpallë në kërkim 5 persona të dyshuar për kontrabandim (FOTO)

    Policia e Kosovës, lidhur me operacionin e suksesshëm policor të realizuar në katër rajonet…

Prokurori i Shtetit ka ngritur 36 aktakuza në 24 orët e fundit

  Prokurori i Shtetit ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit nga prokuroritë themelore janë…

Dy zyrtarët e PDK-së që mbetën të vrarë të mërkurën, do të varrosen sot

  Astrit Ademaj dhe Blerand Kadrijaj, që u vranë të mërkurën në qytetin e Pejës, do…

Përfshihet nga zjarri një barnatore në Prishtinë gjatë orës 3 të mëngjesit

  Një barnatore në Prishtinë është përfshirë nga zjarri në orët e para të mëngjesit. Nga…

Prokuroria Themelore në Ferizaj paraqet kërkesën për caktimin e masës së paraburgimit ndaj Dardan Krivaqës

    Prokuroria Themelore në Ferizaj, Departamenti për Krime të Rënda, këtë të mërkure ka paraqitur…

Sot pritet të mbahet seanca e parë shqyrtuese kundër Dardan Krivaqës në Gjykatën Themelore në Ferizaj

  Gjatë ditës së martë Dardan Krivaqa, ka rënë në duart e Policisë së Kosovës pasi…

PK-ja njofton për dy vdekje të dyshimta në Prishtinë

  Dy vdekje të dyshimta kanë ndodhur në Prishtinë, ku në rastin e parë personi që…

Gruaja nga Skenderaj raporton në polici për ushtrim dhune nga bashkëshorti i saj

  Një grua nga Skënderaj ka njoftuar policinë gjatë ditës së djeshme për ushtrim dhune ndaj…

Gjykata Themelore në Prishtinë ngrit 4 aktakuza në 24 orët e fundit

  Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, ka ngritur aktakuzë në Gjykatën Themelore në Prishtinë –…