Grenell, demokratëve: 20 vjet dështuat për ta zgjidhur problemin Kosovë-Serbi

Ish i dërguari amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka thënë se demokratët kanë dështuar për…

Anglia përgatitet për masa më të rrepta të bllokimit, shkak varianti i ri i Covid19

Varianti i Covidit-19 i zbuluar për herë të parë në Angli, i cili thuhet të ketë…

ShBA, janari bëhet muaji më vdekjeprurës shkaku i Covid-19

Janari tashmë është bërë muaji më i keq në SHBA sa i përket vdekjeve shkaku i…

Merkel telefonon Biden, dakordohen të punojnë bashkarisht në përparësitë e poltikës së jashtme

  Kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti i SHBA-së, Joe Biden bënë thirrje për forcimin e…

Von der Leyen: Evropa investoi miliarda për zhvillimin e vaksinave anti-Covid  

  Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka thënë se kompanitë e vaksinave kundër…

Burri e rrah gruan, xhelozoi për këngëtarin Sinan Hoxhën

L.B  tregon se Sinan Hoxha ishte thjesht preteks sepse bashkëshorti është shumë xheloz dhe e dhunon…

SHBA, masa më të rrepta kundër COVID-19

Administrata e presidentit Joe Biden do të ndalojë hyrjen në vend të shumicës së shtetasve jo-amerikanë…

Pezullohet lundrimi i trageteve Durrës-Bari shkak moti i keq në Adriatik

Moti i keq në dyja anët e Adriatikut ka pezulluar lundrimin e trageteve natën e kaluar…

Nis menjëherë punën. Biden do të rishikojë marrëveshjen e Trump

  Shtetet e Bashkuara synojnë të rishikojnë marrëveshjen e arritur me talibanët vitin e kaluar, ashtu…

Hungaria, shteti i parë i BE-së që blen vaksinën ruse Sputnik-V

Hungaria ka nënshkruar marrëveshje me Rusinë për të blerë doza të vaksinës Spunik-V, duke u bërë…