Evropë: Rrugë të bllokuara, orteqe dhe viktima

  Një javë pas stuhisë Filomena, ushtria vazhdon të pastrojë borën në Madrid. Pjesa më e…

Në ceremoninë e betimit të Presidentit Joe Biden do të përformojnë Lady Gaga dhe Jennifer Lopez

  Këngëtarja me famë botërore Lady Gaga mbështeti hapur presidentin e zgjedhur Joe Biden gjatë fushatës,…

Gjermania nuk do të heqë kufizimet në muajin shkurt

  Gjermania nuk do të jetë në gjendje të heqë të gjitha masat që synojnë të…

Shakira shet të drejtat autoriale të muzikës së saj

  Që të gjitha 145 këngët e këngëtares Shakira, duke përfshirë “Hips Don’t Lie”, “Whenever, Wherever”…

Nis mbledhja për diskutimin e fajësimit të Donald Trump

  Dhoma e Përfaqësuesve është mbledhur për herë të dytë, për të marrë vendimin për largimin…

Rama tha ditën e sotme se do ta merr vaksinën kundër COVID-19.

Kryeministri shqiptar Edi Rama tha ditën e sotme se do ta merr vaksinën kundër COVID-19. Ai…

Merkel: Javët e ardhshme do të jenë faza më e vështirë e pandemisë

  Sipas njoftimeve të Institutit për Shëndetin Publik “Robert Koch” (RKI), sot  Gjermania kapërceu pragun 40…

Rreth 2 milion të vdekur nga COVID-19 në mbarë Botën

  Që prej fillimit të pandemisë, numri i të infektuarave me COVID-19 në të gjithë botën…

Twitter vendos t’ia bllokojë përgjithmonë llogarinë Trumpit

    Presidenti Trump vazhdoi të postonte në Twitter duke përdorur llogarinë në pronësi të qeverisë…

Biden:Pozitiv fakti që Trump nuk do të marrë pjesë në betimin tim

Presidenti i zgjedhur amerikan, Joe Biden, deklaroi se është një gjë e mirë fakti që Donald…