20-vjeçari vret pesë anëtarë të familjes, mes tyre tre fëmijë

Një burrë është vrarë në Francë, i cili dyshohet se ka vrarë pesë anëtarë të familjes…

Ja çka mendojnë qytetarët rus se si do të përfundojë Putini

Gazetarët e Current Time, projekt i Radios Evropa e Lirë, i kanë pyetur njerëzit nëpër Rusi…

Djali i Sllobodan Millosheviqit është një nga bosët e mafies ruse

Publicisti dhe analisti politik serb Tomislav Kresoviq  ka paraqitur informacione” tronditëse” për Marko Millosheviqin, djalin e…

Scholz: Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut i duam anëtare të BE-së

Kancelari i Gjermanisë, Olaf Scholz, ka thënë se miratimi nga Parlamenti i Maqedonisë së Veriut për…

Grenell: Kurti s’është lider i mirë për Kosovën, evropianët s’duhet ta çonin Thaçin në Hagë

Ish-emisari presidencial i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, është duke qëndruar për vizitë në Serbi.…

Kapen me 128 kg kanabis dy shqiptarët në Greqi, ja ku e kishin fshehur (Video)

Në pranga kanë rënë dy shtetas shqiptarë, emrat e të cilëve nuk bëhen publikë për momentin.…

Çnjerëzore: Rusët hedhin municion ndezës në ara për të djegur grurin në Ukrainë

Rusia ka bllokuar portet që ishte vija kryesore e eksportit të grurit nga Ukraina dhe po…

Vritet njëri nga pesë liderët e ISIS-it në Siri

Me një sulm ajror lideri i ISIS në Siri Maher al-Agal, u vra të martën ka…

27 vjet nga gjenocidi serb në Srebrenicë

Madje ishte kryer në një zonë e konsideruar si e sigurt nga Organizata e Kombeve të…

Shri Lanka, protestuesit thonë se do t’i pushtojnë pallatet derisa liderët të largohen

Protestuesit kanë thënë se do të vazhdojnë t’i pushtojnë rezidencat presidenciale dhe ato të qeverisë së…