Franca merr presidencën e BE-së në prag të zgjedhjeve

  Franca sot do të marr presidencën e radhës të Bashkimit Evropian, duke i dhënë presidentit…

Bosnje Hercegovina shënon rastet e para me Omicron

  Bosnja ka identifikuar 10 infeksionet e para me Omicron dhe ka të ngjarë të ketë…

Protestuesit djegin objektin e ish-parlamentit në Australi

  Ndërtesa e ish-parlamentit të Australisë në kryeqytetin Canberra u dogj të enjten nga protestuesit gjatë…

Ligjvënësit jordanezë grushtohen në parlament mes diskutimeve mbi të drejtat e grave

  Kaos shpërtheu në Parlamentin e Jordanisë të martën, pasi ligjvënësit goditën njëri-tjetrin pas një diskutimi…

Rreth 17 metra borë në Sierra Nevada të Kalifornisë po thyen rekorde

  Pas disa muajsh thatësi ekstreme që shkaktoi mungesë uji dhe shpërthime zjarri, borë e madhe…

Policia gjermane flet për tragjedinë në familjen shqiptare ku u vranë dy fëmijë

  Një rast tragjik ka ndodhur në orët e vona të së dielës brenda një familje…

Kë e takoi Ministri turk i Mbrojtjes në Bosnje para se të vijë sot në Kosovë?

  Para se të mbërrijë sot në Kosovë, Ministri i Mbrojtjës së Turqisë, të hënën u…

Mediumi amerikan: Rusia po luan me zjarrin në Ballkan, sidomos në Kosovë dhe Bosnje

  Qëllimi i Rusisë është të rrisë tensionet në Ballkan në mënyrë që të mund të…

Kina shtrëngon masat në Xi’an, pasi qyteti raporton rastet më të larta ditore të COVID-19 në gati 2 vjet

  Qyteti kinez i Xi’an shtrëngoi masat e tij të bllokimit dhe nisi një raund të…

Arrestohen tre italianë dhe një shqiptar, u kapën me 60 kilogramë drogë dhe 60 mijë euro

Tre italianë dhe një shqiptar janë arrestuar nga Policia e Milanos. Ata janë kapur me 60…