Rrahu bashkëshorten, Policia i gjen substancë narkotike gjakovarit në shtëpi

Policia e Kosovë, të premten mbrëma, në Gjakovë ka arrestuar një person. Kjo pasi ai kishte…

Politizimi i shëndëtesisë shihet si shkak i largimit të mjekëve nga Kosova

(Marre nga Ekonomia Online) Trendi i kërkesave të mjekëve për marrjen e vërtetimeve për t’u larguar…

Ramush Haradinaj viziton zonat e prekura nga vërshimet në Malishevë

Haradinaj nga Malisheva , ka kërkuar nga qeveria të ndajë fond emergjent për të mbështetur familjet…

Komuna e Skenderajt pastron të gjitha rrugët nga bora (video)

  Përmes një postimi në llogarinë e tij Facebook, Kryetari Jashari, ka bërë të ditur që…

Vëllai i Nazlijes tregon ku do të mbesin mbi 50 mijë euro që u grumbulluan

Shuma totale që ishte mbledhur për studentën 19 vjeçare, Nazlije Sherifi ishte 56.442 euro, por pasi…

Biden:Pozitiv fakti që Trump nuk do të marrë pjesë në betimin tim

Presidenti i zgjedhur amerikan, Joe Biden, deklaroi se është një gjë e mirë fakti që Donald…

AKR drejtë shuarjes në Skenderaj, largohet edhe kryetari i degës, Musa Dervishi

Sot, nëpërmjet një postimi në llogarinë Facebook, asambleisti i AKR-së në Skenderaj ka njoftuar që së…

Nora reagon pas vdekjes së ish-vjehrrës së saj

Teuta Berisha, nëna e dy muzikantëve të njohur shqiptarë, Robert dhe Patris Berisha, ka ndërruar jetë…

7 të vdekur dhe 259 raste të reja me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me…

Shkatërrohet një rrugë në Malishevë shkaku i shiut, asfalti ndahet në copa

Reshjet e mëdha të shiut që ranë gjatë ditëve të fundit, kanë shkaktuar probleme të mëdha…