Publikohen rezultatet finale për zgjedhjet e 29 Nëntorit nga KQZ-ja!

KQZ-ja ka publikuar të dhënat finale të votave për zgjedhjet e 29 Nëntorit në Komunat Podujevë…

7 Super-ushqimet për muajin Dhjetor!

Këto janë 7 Super-ushqimet që duhet t’i konsumoni për muajin Dhjetor. -Kërpudhat Përveq që kanë shije…

Familja Tahiri bëhët me shtëpi të re!

  Sot, kryetari i Komunës së Skënderajt, së bashku me donatorin Latif Syla, nga kompania “Syla…

Ende situata shqetësuese, 14 të vdekur dhe 555 raste pozitive me Covid-19!

  Gjatë 24-orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK dhe laboratorët privatë me…

Njoftim për diskutim publik për Planin Rregullues të Hollësishëm “Parku i Biznesit në Marinë”

Gjatë kësaj periudhe të diskutimit publik, me datë 11.12.2020, duke filluar nga ora 10:00, në Qendrën…

KUJDES: 539 raste të reja me Covid dhe 11 të vdekur!

Sot, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK-së, janë testuar gjithsej 1.219 mostra të marra nga…

Mbahet mbledhja e rregullt e Kuvendit Komunal të Skenderajt!

Nën udhëheqjen e Kryesues së Kuvendit, Fatbardha Haliti, është mbajtur mbledhja e rregullt e Kuvendit Komunal…

Foto të jashtëzakonshme dhe madhështore nga fluturimi i paragllajdistëve mbi Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz!

Sot, mbi Kompleksin Memorial “Adem Jashari” kanë fluturuar paragllajdistët më ngjyra kuq e zi, në nderim…

Ky është urimi i Vjosa Osmanit për 28-Nëntorin!

Nëpërmjet një postimi në rrjetin social facebook ushtruesja e detyrës së Presidentit, Vjosa Osmani ka ururar…

Skënderaj nga dje pjesë e zonës së kuqe

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar mbrëmë se kanë hyrë në fuqi masat e reja për komunat…