Takim miqësor mes Kryetarit te Skenderajt dhe Kryetarit te Shoqatës Panshqiptare- Vatra

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ka pritur në takim miqësor Kryetarin e Shoqatës Panshqiptare-…

Dalin pamjet-Politikani filmohet duke konsumuar kokainë

Një politikan suedez është bërë kryefjala e mediave për shkak se është filmuar duke konsumuar lëndë…

Parisienët tmerrohen nga zhurma e aeroplanit supersonik, u thirr për t’i dalë në ndihmë një avioni civil

Një aeroplan supersonik i ushtrisë franceze i ka frikësuar banorët e Parisit me zhurmën e tij…

Fshati zviceran i cili ruan sekretin më të madh: A është e mundur?

Peizazhe të magjishme, paqe dhe qetësi – të gjitha këto i ofron fshati i cili fshihet…

+383 49 679 591

rtvokarina@gmail.com / Reklamoni biznesin tuaj !

Pse duhet të filloni të ecni zbathur në shtëpi?

Kur ishim të vegjël, na pëlqente të ecnim zbathur brenda dhe jashtë shtëpisë zbathur, veçanërisht në…

OAK: Të shqyrtohen kërkesat e bizneseve dhe të miratohet Projektligji për rimëkëmbje ekonomike

  OAK-ja për të disatën herë pas dërgimit të kërkesave të bizneseve tek Kuvendi i Kosovës…

Konsumi në 3 muajt e fundit: Më së shumti u importua mish, qumësht, fruta e drithëra

  Zakonisht në sezonin e verës, konsumohen ushqime të lehta, e pjesë e tryezave të familjeve…

Përkundër koronës, 80% e njerëzve në botë paguajnë me “para në dorë”

“Paratë e gatshme do të duhen edhe për një kohë të gjatë”. Kështu thotë shefi i…

Hoti për përfshirjen e PDK-së në Qeveri: Koalicioni po funksionon, nuk shoh kombinime të tjera

Kryeministri Avdullah Hoti, ka thënë se aktualisht koalicioni qeverisës është duke funksionuar. Sa i përket deklaratës…