Pamje nga momenti kur kadetja e FSK-së nderohet me çmimin prestigjioz nga Akademia Ushtarake e Mbretërisë së Bashkuar

  Kadetja e Forcave të Sigurisë së Kosovës (FSK), Ilirianë Bunjaku u shpërblye me çmimin Shpata…

Ambasada amerikane uron Kosovën për Ditën e Kushtetutës

  Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës i ka uruar qytetarët e Republikës së Kosovës…

Ja kur do të performojë Dua Lipa me Elton John

  Dua Lipa do të performojë me Elton John me 25 prill. Ka qenë John ai…

Vdes Princi Philip, Duka i Edinburgut në moshën 99 vjeç

  Burri i Mbretëreshës Elizabetë II, Princi Philip, ka vdekur të premten në moshën 99 vjeçare.…

Osmani, Konjufca e Kurti bëjnë homazhe në Koshare

  22 vjetori i Betejës së Koshares i bëri bashkë tre krerët institucionalë. Presidentja Vjosa Osmani,…

Hoxhaj uron Ditën e Kushtetutës

  Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj ka uruar 9 Prillin – Ditën e…

Osmani e Kurti i shkruajnë Organizatës ‘Europa Nostra’ – Manastiri i Deçanit nuk është i rrezikuar

  Presidentja  e Kosovës Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti, në mars të këtij viti i…

Konjufca uron qytetarët në ditën e Kushtetutës

  Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, ka uruar të gjithë qytetarët e Kosovës, me rastin e…

Dy kadetë të FSK-së do të diplomohen sot në Akademinë Ushtarake të Mbretërisë së Bashkuar

Dy kadetë të FSK-së do të diplomohen në Akademinë Ushtarake Mbretërore “Sundhurst” të Mbretërisë së Bashkuar.…

Thyerja e kufirit Kosovë-Shqipëri, 22 vite nga Beteja e Koshares

  Beteja e Koshares më 9 prill 1999, në kuadër të operacionit “Shigjeta”, është njëra ndër…