Vdes një 70-vjeçare në Mitrovicë, u godit nga një veturë

Një 70-vjeçare ka vdekur pasi që e njëjta u godit nga një veturë në fshatin Zhabarë…

Kaplohet nga zjarri një autobus në Fushë Kosovë, nuk ka të lënduar

 18:11 | 3 Dhjetor 2021   Një autobus është përfshirë nga flakët sonte në stacionin e…

Nesër në Skenderaj nuk do të ketë rrymë në këto vende

Nga NS 110/10kV Skenderaj do të ndërprehet: Dalja 20 kV Runiku(Kodi: 74000005 ) prej orës 10:00…

Më të kërkuarit në Evropë, në mesin e tyre edhe një shqiptar

Trafikanti i kokainës, Joël Soudron është një ndër 62 të arratisurit më të kërkuar në Evropë,…

Katër të dërguar specialë në Ballkan, ja kush po punon në rajon në emër të Perëndimit

Vendet perëndimore kanë katër të dërguar të posaçëm në rajonin e Ballkanit Perëndimor. Përveç, Stuart Peach,…

Kryeministri takohet me komandantin e FSK-së, gjeneralmajor Bashkim Jashari

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, priti në zyrën e tij Komandantin e sapo emëruar…

Deputeti Bekim Haxhiu ka dorëzuar amendamentet për implementim të Ligjit të Pagave

Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu, sot ka dorëzuar 9 amendamente për Projektligjin për Buxhetin e Republikës…

39% rritje e eksportit nga Kosova në Gjermani, sipas Entit Federal të Statistikave

Oda Ekonomike Gjermano-Kosovare (OEGJK), përmes një njoftimi për media, bën të ditur që, sipas të dhënave…

Vaksinat Pfizer dhe Modera janë më të mirat për dozën e tretë, thotë studimi britanik

Vaksinat e prodhuesit Pfizer dhe Moderna japin rezultatet më të mira nëse merren si doza shtesë,…

Këto janë paralajmërimet që jep trupi para goditjes në tru

Goditja në tru është një çrregullim akut i qarkullimit të gjakut në tru, i cili çon…