Dogana shënon rekord në të hyra, mbi 700 milionë euro deri më sot

  Këtë vit Dogana e Kosovës ka mbledhur rreth 30 përqind më shumë të hyra se…

Zbulohet pllaka përkujtimore për 21 zyrtarët policorë të rënë në kryerje të detyrës

  Në oborrin e Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë së Kosovës në Prishtinë është bërë zbulimi…

IKSHPK i bën thirrje qytetarëve që t’i shmangen konsumimit të mishit

  Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës i ka bërë thirrje qytetarëve që të kenë…

Një muaj paraburgim për shoferin e autobusit që u aksidentua në Kroaci

  Shoferit të autobusit që dyshohet se e shkaktoi aksidentin në Slavonski Brod të Kroacisë i…

169 raste aktive me Covid-19 në Kosovë

  Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në total numri i rasteve aktive me…

Kishte rrëmbyer dy fëmijët e tij, arrestohet kosovari më i kërkuar në Austri

  Për vite të tëra Sh.M. ishte një nga personat më të kërkuar nga Zyra Federale…

Donjeta Sadiku e ashpër në ring, por nuk ia del në “Tokyo 2020”

  Boksierja nga Kosova, Donjeta Sadiku, sot ka zhvilluar një luftë të ashpër me kundërshtaren e…

Rivendosën kanalet e komunikimit në mes Koresë së Veriut dhe Koresë së Jugut

  Udhëheqësit e Koresë së Veriut dhe të Jugut rivendosën kanalet e pezulluara të komunikimit midis…

Sot merret vendimi nga prokuroria për shoferin e autobusit që u aksidentua në Kroaci

  Shoferi i autobusit të kompanisë “Deva Tours” nga Gjakova, i cili dyshohet se ka shkaktuar…

Sot sillen në Kosovë trupat e 10 personave të vdekur në aksidentin në Kroaci

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka bërë të ditur se trupat e 10 viktimave…