Ademi pyetet për pasuesin e Challandes te Kosova

Sot FFK-ja organizoi një konferenc për media, ku dhe u shkarkua trajneri zviceran Bernard Challandes.
Challandes në 16 ndeshjet e fundit, duke mos i llogaritur ndeshjet miqësore, ka marrë vetëm dy fitore, tre barazime dhe plotë 11 humbje.
Pasi u pyet se kush do të emërohet trajner i ri te Kosova, Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi u përgjigj:
”Nuk kemi ende ndonjë përzgjedhje për trajnerin e ri, por që do të vazhdojmë për dy ndeshjet e radhës dhe më pas do të shikojmë se kush është opsioni”, deklaroi kreu i FFK-së.
\RTV-Okarina\