1 rast i vdekjes dhe 29 raste pozitive me Covid në Kosovë

 

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon që në 24 orët e fundit janë dhënë 7.947 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.476.104 doza të vaksinës.

Deri më sot 648.218 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

 

Nga 2.526 testime, 29 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 raste i vdekjes

Sot janë shëruar 36 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 156.448.

Në total numri i rasteve aktive është 1.043.

 

\RTV-Okarina\