Kurti priti në takim kryetarin e Athinës, Kostas Bakoyannis

  Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, së bashku me Ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia,…

Gërvalla: Jam nënshtetase kosovare e jo e Gjermanisë, udhëtoj me dokumente të Kosovës

  Deklarimi i Ambasadorit të Gjermanisë në Prishtinë, Jorn Rohde, ndaj sulmeve kundrejt Ministres së Punëve…

Për 24 orë policia gjobiti 815 qytetarë për mosrespektim të masave anti-Covid

  Policia e Kosovës vetëm gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 815 gjoba ndaj qyterarëve…

Njësia Speciale e EULEX-it dhe KFOR-i në stërvitje të përbashkëta për kontrollimin e turmave dhe trazirave

  Me 6 maj 2021, në Kampin Novosellë, Njësia e Policisë Speciale (NjPS) e Misionit të…

Haradinaj përkujton 23 vjetorin e rënies së Bahri Fazliut

  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj sot ka  përkujtuar heroin e…

Murtai: Po bëjmë një hap të madh drejtë digjitalizimit të ATK-së

  Nën udhëheqjen e ministrit të Financave, Punës dhe Transfereve Hekuran Murati dhe ambasadorit gjerman në…

Vesa Luma së bashku me bashkëshortin merr vaksinën anti-Covid19

  Këngëtarja e njohur kosovare, Vesa Luma me anë të një paraqitje në llogarinë e saj…

SHBA-ja dërgon forca shtesë në Afganistan për të siguruar largimin

  Shtetet e Bashkuara kanë angazhuar trupa ushtarake shtesë për të mbrojtur forcat amerikane dhe ato…

Në Prishtinë do të ndërtohet obelisk në kujtim të viktimave të Covid-19

  Komuna e Prishtinës ka ndarë një lokacion për vendosjen e obeliskut në shenjë mirënjohje për…

Sot pritet të miratohet plan-programi qeverisës i Qeverisë Kurti

  Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka ftuar sot mbledhjen e radhës të qeverisë,…