Vetëm 15 raste të reja me Covid në Kosovë

  Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon…

Anëtari i Komisionit për Shëndetësi, Haxhiu ka kritika për mosorganizimin në nsallën “1 Tetori”

  Anëtarët e Komisionit Parlamentar për Shëndetësi kanë vizituar sot qendrën e vaksinimit në sallën “1…

Pas takimit mes Kurtit dhe Vuçiq, ambasada amerikane shpërndan deklaratën e Shtëpisë së Bardhë

  Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës e ka shpërndarë deklaratën e Shtëpisë së Bardhë…

Putin drejtuar Bidenit: Shpresoj që takimi ynë të jetë produktiv

Presidenti rus Vladimir Putin falënderoi presidentin e SHBA Joe Biden për iniciativën e samitit të tyre…

Pyetet nëse duhet t’i besohet BE-së për vizat, Lajçak: Nëse s’besoni, shkoni diku tjetër

  Samir Behariq, hulumtues në Forumin Ballkanik, ka thënë se emisari i Bashkimit Europian, Miroslav Lajçak,…

Vuçiq tregon sa herë e pyeti Kurti për njohjen e Kosovës

  Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka dhënë disa detaje të takimit të djeshëm në Bruksel…

Komisioni për Buxhet rekomandon shkarkimin e bordit të RTK-së

  Në Komisionin për Buxhet, Punë dhe Transfere me shumicë votash ka rekomanduar inicimin e procedurave…

Haxhiu: Koncept-dokumenti për vettingun gati deri në muajin gusht

  Koncept-dokumenti për vettingun në drejtësi do të jetë gati deri në muajin gusht të këtij…

93 pacientë me Covid-19 po trajtohen në spitalet e Kosovës

  Në bazë të raportimeve nga klinikat Covid të Qendrës Klinike Universitar të Kosovës dhe spitaleve…

Premier Liga publikon listën e ndeshjeve për sezonin hapës 2021/22

  Premierliga ka hedhur shortin për sezonin 2021/22. Java e parë do të filloj me 14…