Ish drejtori Kastriot Gashi falë profesionalizmit merr pozitë të lartë në Qeveri

  Ish drejtori i Financave gjatë qeverisjes së Bekim Jasharit, Kastriot Gashi është larguar nga komuna…

Dhëndrri gjuan me armë në drejtim të baballakut midis Runikut

  Në fshatin Runik të komunës se Skenderajt para pak minutash janë degjuar disa krisma armësh.…

Qeveria Kurti i liron serbët nga pagesa e doganës, shqiptarët i “flladit” me ujë

Qeveria e Kosovës ka miratuar të hënën rregulloren për furnizim me ujë të pijshëm në objektet…

Hapja e dyqanit të 23 – GORENJE DEPARTMENT STORE

Të Enjten me datë 07.07.2022, hapet qendra më e re në DOGANAJ (Udhëkryqi Brezovicë – Tetovë)…

Kosova vendos sanksione të reja ndaj Rusisë

Qeveria e Kosovës sot ka vendosur sanksione shtesë ndaj Rusisë për shkak të agresionit të saj…

Qeveria vendos: Lokalet e gastronomisë të mos ua ndalojnë klientëve ujin e pijshëm

Qeveria ua ka bërë obligative lokaleve të gastronomisë që të mos i privojnë klientët nga uji…

Prishtinë: Nusja sulmon me grushte vjehrrën, përfundon në ndalim policor

Pothuajse çdo ditë në Policinë e Kosovës denoncohen raste të dhunës në familje, ku viktima janë…

E kaluara e dhunshme e policit të plagosur, Enver Smakiqi (fakte)

Dy ditë me parë ka ndodhur nje inicident mes policisë se Kosovës dhe familjarëve të Nuradin…

Rekordmeni kosovar i Guinness e uron 4 korrikun me një mozaik të flamurit amerikan

Rekordmeni i Librit Guinness, Alkent Pozhegu, ka uruar festën e 4 korrikut për Shtetet e Bashkuara…

10 këshilla për të kursyer karburantin

Çmimet e karburanteve, sidomos muajt e fundit, mund të themi me siguri, janë duke u egërsuar.…