Rreziku nga gjuajtjet me armë në dasma, një grua në Prizren plagoset nga plumbi qorr

Një grua është plagosur nga një plumb qorr pasditen e sotme në Prizren. Plumbi fillimisht ka…

Çikatovë e Re: Rrahu bashkëshorten e tij me ‘stupc’, dërgohet në paraburgim për 6 muaj

Një rast i dhunës në familje kishte ndodhur mbrëmjen e së hënës në lagjen Çikatovë e…

Rusët organizojnë protestë me pankarta “Kosova është zemra e Serbisë”

Një video që po qarkullon në rrjetin social Twitter, e që është realizuar në Rusi, tregon…

Plagoset Vali Corleone – Arrestohet si e dyshuar një 22 vjeçare

Sot në orët e para të mëngjesit është plagosur Princ Valentino Corleone. Policia njofton nga hetimet…

Aksion kundër drogës në Vushtrri, Policia arreston 22 vjeçarin

  Arrestohet një person i dyshuar për posedim të paautorizuar të substancave narkotike Në orët e…

Sot mot me diell, vranësira dhe shi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditës se enjte do të mbajë…

Shitësi ambulant tenton të kryejë vetëvrasje, s’arriti t’i paguajë gjobat që mori nga inspektorët

Një ngjarje e trishtë ka ndodhur dje në kryeqytet, ku një person ka tentuar t’i japë…

A ësht futur politika në Kf.Drenica? Deklarohet lojtari E.Fazliu

“Nuk të jap fletëleshimin për me u transferu në Trepçë 89’ pa e nenshkruar që heq…

Bekim Jashari me familje në bregdetin shqiptar, koha për të shtrenjtën familje

“Duke shijuar momente të paharruara me familjen në bregdetin shqiptar, momente këto që vitet e fundit…

Banorët e Turiqecit probleme me rrymë, kritikojnë ashpër KEDS-in dhe pushtetin (VIDEO)

Tash e disa ditë një pjesë e fshatit Turiqec, duke përfshirë Ambulanten dhe Zyren e Gjendjes…